Poznań 17-20 czerwca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Nocny Targ Towarzyski, Jarmark Świętojański, imprezy i koncerty. Latem widać szczególnie wyraźnie, że problemem w Poznaniu nie jest znalezienie interesującego wydarzenia – ale czasu…
Naturalion dookoła świata 17 i 18 czerwca @ 09:30 – 10:40
Teatr Cortiqué, Ul. Mansfelda 4

“Naturalion dookoła świata” to kontynuacja emocjonujących widowisk baletowo-akrobatyczno-operowych “Naturalion” oraz “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już w sumie kilkanaście tysięcy widzów zgromadzonych na widowni Teatru Cortiqué w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Enter Enea Festival 2019 17 czerwca @ 18:00 – 19 czerwca @ 23:59
Jezioro Strzeszyńskie

To już 9. edycja Enter Enea Festival, międzynarodowego festiwalu muzycznego pod dyrekcją artystyczną, wybitnego polskiego muzyka Leszka Możdżera. Kameralność plenerowego Festiwalu jest, obok wyjątkowego, autorskiego programu skierowanego na premiery i projekty specjalne Możdżera i przegląd jego muzycznych fascynacji to jego znaki rozpoznawcze. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Warsztaty ruchowe “Ciało/Techno/Wyobraźnia” 17 czerwca @ 18:00 – 20:00
Tama, ul. Niezłomnych 2

Zapraszamy serdecznie na warsztaty ruchowe„ Ciało-Techno-Wyobraźnia ”. Artystki wspólnie z uczestnikami warsztatów postarają się stworzyć sytuację teatralną, wykorzystując zbiorową wyobraźnię, symbolikę przestrzeni związanej z pracą rzemieślników i kontekst Klubu z muzyką techno, który znajduje się we wnętrzach Izby. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Elvis Forever 17 czerwca @ 19:00 – 22:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Największe przeboje Króla Rock’n’Rolla w wykonaniu młodych wokalistów ze Studium Piosenkarskiego działającego przy Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim oraz młodych adeptów sztuki wokalnej z Poznania. Bilety: 15 zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim w Poznaniu 18 czerwca @ 19:00 – 22:00
TEATR WIELKI – OPERA POZNAŃ, Aleksandra Fredry 9

Tomasz Konieczny od dziesięciu lat związany jest z wiedeńską Staatsoper, gdzie debiutował w sezonie 2008/2009 w “Pierścieniu Nibelunga” Richarda Wagnera. Artysta obdarzony wyjątkowym bas-barytonem występuje w różnorodnym repertuarze, aczkolwiek to właśnie partie wagnerowskie są jego specjalnością. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Koncert uczniów 1 roku Przestrzeni Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 18 czerwca @ 19:00 – 21:30
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Zapraszamy na koncert kończący pierwszy rok nauki w Przestrzeni Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Dwunastka wokalistów wystąpi w utworach solowych, duetach i w finałowym wspólnym utworze. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Blue Note Records: Beyond the Notes | Pokaz specjalny w Muzie 19 czerwca @ 19:30 – 21:00
Kino Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30

Film dokumentalny opowiada o kultowej amerykańskiej wytwórni płytowej Blue Note Records, której założycielami w 1939 byli Alfred Lion i Max Margulis, niedługo później do właścicieli dołączył Francis Wolff. Film na dużym ekranie w Poznaniu, możecie obejrzeć tylko w Kino Muza w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tribute to Ken-Jah 19 czerwca @ 20:00 – 23:55
Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Koncert pamięci Zbigniewa Kendzi – będzie transowo, reggaeowo, dubowo… tak jak Zbyszek lubił… Będą z nami też jego dżwięki. Na początek transowo Burning Mummy, potem energetyczne roots reggae Yelram i na koniec INITY DUB MISSION z Przyjaciółmi. Bądźcie z nami w ten czerwcowy wieczór! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Cykl “Spotkanie z podróżnikami” – Monika i Jan z La Ruina i Raj 19 czerwca @ 20:00 – 22:00
Plaża Miejska Wilda, Piastowska 71

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze w tym sezonie wydarzenie z cyklu “Spotkanie z podróżnikami”, podczas którego będziemy gościć ponownie gospodarzy La Ruina i Raj – Monikę i Jana. Opowiedzą m.in o 340 dniach zjadania i wypijania Ameryki, o swojej nowej książce oraz o tym, by nie było wszystko jedno. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

The Junkies w KontenerART 19/06 19 czerwca @ 20:30 – 22:30
KontenerART, Ewangelicka

THE JUNKIES gatunek: “alternatywa” ?! TEGO nie da się określić! trochę funku. trochę mroku. szaleństwa. tańca. różańca. rokendrola. coca-cola. dla duszy & dla ciała. ..przyprawione dobrymi melodiami i sexy groovem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Joana all night long! • TAMA • fb free 19 czerwca @ 23:00 – 20 czerwca @ 06:00
Tama, ul. Niezłomnych 2

19 czerwca (wyjątkowo w środę) zapraszamy na długą, muzyczną podróż, w którą zabierze Was Joana – DJka, producentka i promotorka aktywna na polskiej scenie muzyki elektronicznej od 15 lat. Najczęściej spotkać można ją w roli czarodziejki-wodzirejki, która klubową publiczność uwodzi setami pełnymi melodyjnych zestawień, zabaw z tempem i nastrojem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Otwarcie lata na Nocnym Targu Towarzyskim//Sarius & Gedz 20 czerwca @ 18:00
Nocny Targ Towarzyski, Kolejowa 23

OFICJALNE ROZPOCZĘCIE LATA NA NOCNYM TARGU TOWARZYSKIM! W mieście skwar, u nas zimne drinki i orientalna kuchnia. SARIUS & GEDZ to połączenie wybuchowe, dwa koncerty jednej nocy, to festival relaksu, street foodu, celebracji wolnych dni – otwieramy najgorętszy okres roku. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Oscylator 2019: Roman Sowa Laboratorium 20 czerwca @ 18:00 – 21:00
BRZEG Wschodni / nad Wartą, Wioślarska 74 (Przystań Polonia)

Zapraszamy na laboratorium elektroniczne z Romanem Sową, człowiekiem legendą wśród elektronicznych maniaków. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 20 czerwca @ 19:00 – 23:45
KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

SłońcaKresje Before Party 20 czerwca @ 19:00 – 21 czerwca @ 02:00
Peryskop, ul. Dominikańska 7

Before SłońcaKresje na ogródku Peryskopu. Na imprezie zaczniemy od DNB, zakończymy na Psytrance! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Romantic Fellas 20 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Jedyny indie-electro-szlafrokowy zespół na świecie! Ich koncerty to niecodzienne przeżycie z wielką eksplozją energetycznych beatów! Piosenka „Crazy Love” została piosenką dnia w radiowej Trójce. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Więcej informacji o imprezach w tym tygodniu znajdziecie w naszym Kalendarium.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze