SOK fot. SOK

Poznań: 16-latek okradziony i zmuszany do picia alkoholu. Sprawców rozboju zatrzymał patrol SOK

Był bity po twarzy, zmuszany do picia alkoholu i palenia marihuany. Sprawcy okradli go z pieniędzy dokumentów i telefonu komórkowego. Przerażonego chłopaka znalazła ukrytego w wagonie kierowniczka pociągu.

Kierowniczka wezwała patrol Straży Ochrony Kolei, a funkcjonariusze porozmawiali z chłopakiem, by dowiedzieć się, co zaszło. Opowiedział o tym, jak napadło go dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat, jak bili go po twarzy, następnie pod groźbą dalszego bicia wymusili na nim oddanie telefonu komórkowego oraz portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 100 zł. Zabrali mu również bluzę i czapkę w które był ubrany. Grożąc pobiciem zmuszali nieletniego do spożywania alkoholu i palenia marihuany, wymusili na nim również dokonanie aktu wandalizmu. Kiedy chłopakowi udało się uciec, schował się w pociągu stojącym na stacji.

Funkcjonariusze SOK udali się wraz z poszkodowanym 16-latkiem na poszukiwania sprawcy. O godz. 23:00 ujęli wskazanego przez poszkodowanego mężczyznę, jednego z dwóch sprawców rozboju. Po chwili na miejsce przybył patrol z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Podczas przeszukania ujawniono przy ujętym wszystkie skradzione poszkodowanemu rzeczy.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.

Dodaj komentarz

avatar