Poznań: 1,5 mln zł na walkę o czystsze powietrze w powiecie

kontrole dronem smog 2 fot. straż miejska
Od 8 lutego mieszkańcy mogą składać wnioski o dopłaty na wymianę starych pieców węglowych do starostwa powiatowego w Poznaniu. Dofinansowanie dotyczy modernizacji lub likwidacji ogrzewania opartego na paliwie stałym.

– Poprawa jakości życia mieszkańców powiatu jest dla nas priorytetem – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Mimo że wiele naszych działań zdominowała walka z koronawirusem, nie zapomnieliśmy, że to czym oddychamy jest ogromnie ważne dla naszego zdrowia. Dlatego i w tym roku dofinansujemy koszty wymiany „kopciuchów”, których użytkowanie negatywnie wpływa na nasz układ oddechowy oraz zatruwa środowisko. W tym roku planujemy przeznaczyć 1,5 miliona złotych.

Właściciele lub współwłaściciele lokali znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego mogą – podobnie jak w latach ubiegłych – wystąpić o wsparcie powiatu w zakresie podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, montażu nowego kotła zasilanego paliwem gazowym lub olejem opałowym, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła lub ogrzewania za pomocą nowoczesnego, zasilanego automatycznie kotła na paliwo stałe.

Wsparcie nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowanych zgłoszonych we wniosku. Na jeden lokal to kwota 7 tys. zł, natomiast wspólnota mieszkaniowa może liczyć na 14 tys. zł. Warto dodać, że w ciągu trzech lat powiat udzielił 319 dotacji na kwotę ponad 2,2 mln zł.

Podania od osób prywatnych, podmiotów gospodarczych czy prowadzących działalność rolniczą oraz wspólnot mieszkaniowych można składać w kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18, od 8 do 28 lutego w godzinach pracy urzędu – lub korespondencyjnie na adres siedziby. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej powiatu w zakładce „Środowisko”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: