Poznań: 15 mln zł dofinansowania na budowę hali na Golęcinie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie Witold Bańka, minister sportu i turystyki ogłosił, iż na budowę hali zostanie przeznaczonych 15 mln zł dofinansowania. Inwestycja Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma w całości kosztować 54 mln zł.

– Dla mnie osobiście budowa hali lekkoatletycznej tutaj, na Golęcinie ma szczególny wymiar. To właśnie tu w 2005 roku zdobyłem brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce – podkreślił Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. – Sukcesy naszych lekkoatletów tym bardziej mobilizują nas do inwestycji w tego typu obiekty, które służą rozwojowi sportu oraz propagowaniu lekkoatletyki, królowej sportu, wśród dzieci i młodzieży – dodał minister. – W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce blisko 2,3 mld zł. Kwota ta pozwoli na budowę, przebudowę lub remont nawet 6000 obiektów sportowych. Z kwoty tej 148,3 mln zł zostało zainwestowanych w Wielkopolsce.

– Cieszę się bardzo, iż powstanie tutaj, w Wielkopolskie hala lekkoatletyczna i że tyle pieniędzy jest inwestowanych w rozwój i promocję sportu. To właśnie sukcesy polskich sportowców, są właśnie sukcesem Polski – zaznaczył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o każdą sferę aktywności Polaków. Czego wyrazem jest konkretne dofinansowanie budowy hali lekkoatletycznej w wysokości 15 mln zł. W tym miejscu zwracam się z apelem do Prezydenta Poznania: Panie Prezydencie warto skorzystać z takiej oferty, dlatego nie ma wyjścia, trzeba tę halę wybudować – podkreślił Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Autor: UW

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze