Poznań 15-18 lipca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Kino na świeżym powietrzu z klasyką i najnowszymi przebojami, koncerty, a przede wszystkim Poznań Sand Festival. Latem w Poznaniu nie można się nudzić!
Poznań Sand Festival Official 15 lipca @ 00:00 – 23:59
Jezioro Malta Poznań Poznan

Ponad 40 ton piasku wypełni Termy Maltańskie, gdzie właśnie powstaje rzeźba zapowiadająca pierwszy poznański Festiwal Rzeźby Piaskowej. POZnań Sand Festival odbędzie się 15 lipca i potrwa do końca sierpnia. W festiwalu uczestniczyć będzie 10 artystek z Polski, którzy stworzą 8 piaskowych rzeźb. Motywem przewodnim będą gatunki zagrożone wyginięciem. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Biblioteka na rowerze 15 lipca @ 11:00 – 12:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Biblioteka na rowerze Biblioteka na rowerze to akcja, która trwa podczas lipca i sierpnia. Specjalnie skonstruowany rower pełen ciekawych książek pojawi się w Park przy Operze. Z tej mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Apollo 11 | pokazy specjalne w Rialto 15 lipca @ 19:00 – 20:45
Kino Rialto, ulica Jana Henryka Dąbrowskiego 38

“To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. 20 lipca 1969 odbyło się historyczne lądowanie człowiek na Księżycu. Z okazji 50. rocznicy tego wydarzenia prezentujemy film APOLLO 11 – fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Amerykańskie przedmieścia 15 lipca @ 21:00 – 23:00
Wolny Dziedziniec, Plac Kolegiacki 17

W ramach kina plenerowego przygotowaliśmy cykl: Amerykańskie przedmieścia: The Florida Project 15.07 | poniedziałek | 21:00 reż. Sean Baker | USA 2017. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wakacyjna pracownia artystyczna dla dzieci i dorosłych 16 lipca @ 13:00 – 25 lipca @ 20:30
Inkubator Kultury – Pireus, ul. Głogowska 35

Zapraszamy na lipcowe bezpłatne warsztaty artystyczne w Pireusie W trakcie warsztatów sale Pireusa zamienią się w jedną dużą pracownię artystyczną, w której twórczo rozwijać będą mogły się zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Warsztaty poetyckie w KontenerART 17 lipca @ 18:00 – 20:00
KontenerART, Ewangelicka

Czym jest poezja? Co to jest literatura? Jak możemy się wyrazić poprzez pismo? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie trwania Warsztatów Poetyckich w KontenerART. Przed nami cykl spotkań.Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zamkowe lato filmowe 17 lipca @ 18:30 – 20:31
Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

W wakacje zapraszamy Was na powtórki filmów, które najchętniej oglądaliście w minionym sezonie. Zdobywcy nagród i filmy mniej głośne, polskie i zagraniczne. Zamkowe lato filmowe to idealna okazja, żeby nadrobić zaległości albo przypomnieć sobie ulubione tytuły. Seanse: środy i piątki o g. 18.30 bilety: 12 zł 3.07. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Premierowy pokaz spektaklu pt. “Antywariat”
17 lipca @ 19:00 – 20:00

“Rano znajduję się na granicy światów, które ze sobą walczą o miano tego bardziej realnego. Nic nie jest oczywiste.” Premierowy pokaz spektaklu pt. „Antywariat” to debiut Teatru Łapacze Motyli, który powstał w 2019 roku. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dzisiaj wyjeżdżam. (pożegnanie z tytułem) 17 lipca @ 20:00 – 21:00
Teatr U Przyjaciół, Mielżyńskiego 27/29

Obywatele do teatró! Pomurzcie nam zedżeć z Was znoszone od codziennego óżytku skury! Karzdy z Was morze stać śę świadkiem wszechpszenikającego, z nug walącego WIDOWISKA! Oguaszamy wielkie ogulnonarodowe panopticum! Póbliczność zrewoltowana zdemoluje dotyhczasową scenę. Miasto ogłuszą marsze, wiwaty i policyjne gwizdki! Scena śę pżekręci! Karzdy stanie śę Futurystą! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Kino plenerowe Lata na Targach 17 lipca @ 21:30 – 18 lipca @ 00:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

W każdą środę i czwartek w ogrodzie letnim Międzynarodowych Targów Poznańskich wyświetlane będę filmowe hity! Repertuar: 17 lipca – Kochając Pabla, nienawidząc Escobara- reż. Fernando León de Aranoa 18 lipca – Cudowny chłopak , reż. Stephen Chobsky 24 lipca – Birdman, reż. Alejandro Gonzalez Inarritu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Angel Du$t + Higher Power, Heavy Runner, FTA / 18.07 / Poznań 18 lipca @ 18:00 – 22:00
Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Angel Du$t powraca do Polski na jedyny koncert z nowym albumem „Pretty Buff”! Członkowie Turnstile i Trapped Under Ice wystąpią już 18 lipca w poznańskim klubie Pod Minogą, a wspierać ich na scenie będą Brytyjczycy z Higher Power! Angel Du$t + Higher Power + Heavy Runner + Fight Them All. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 18 lipca @ 19:00 – 23:45
KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie – pamiętajcie że mamy na wyposażeniu wzmacniacze, perkusję, perkusjonalia, oraz mikrofony z niezbędnym nagłośnieniem i mikserem. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Waldemar Krawiec 18 lipca @ 20:00 – 21:00
Fara Poznańska, ul. Klasztorna 11

WALDEMAR KRAWIEC (Polska) studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów: U. Spang-Hansena, J. Boyera, J. Ferrarda, Ch. Bosserta, N. Danby. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Shilpa Ray w KontenerART 18/07 18 lipca @ 20:00 – 22:00
KontenerART, Ewangelicka

Shilpa Ray, amerykańska singerka-songwriterka pochodzenia indyjskiego, to artystka przez duże “A”, której muzyka porównywana jest do mieszanki Blondie i The Cramps z ‘gotycką burleską’, wokalnie zaś przypomina styl Patti Smith, Nicka Cave’a i Elli Fitzgerald. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jazzowe Czwartki w Dram Barze 18 lipca @ 21:00 – 19 lipca @ 00:00
Dram Whisky Explorers Bar, Stary Rynek 92

Tego wieczoru Kinga Skrzypińska i Krzysztof Kuśmierek zagrają standardy z repertuaru Dextera Gordona. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Kino plenerowe nad Wartą 18 lipca @ 21:30 – 23:00
Politechnika Poznańska, ul. Piotrowo 2

Z okazji 100-lecia Politechnika Poznańska zaprasza na seanse filmowe w plenerze! 18 lipca 2019: Podróż na sto stóp. Zapraszamy na godzinę 21.30 przed Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ul.Piotrowo 2. Pokazy filmowe są bezpłatne! Prosimy o zabranie leżaków, krzesełek turystycznych, koców, karimat. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Więcej imprez odbywających się w tym tygodniu znajdziecie w naszym Kalendarium.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze