Poznań: 1400 osób na Wigilii Caritas na MTP

Było śpiewanie kolęd, czytanie fragmentów ewangelii, życzenia i dzielenie się opłatkiem, czyli wszystko to, co w świętach najważniejsze. Wigilia Caritasu na MTP udała się nad podziw. Jak co roku.

Wigilia zaczęła się o 11.00, ale stoły były już ustawiane od piątku. Wolontariusze pracowali w pocie czoła, by zdążyć ustawić stoły, krzesła i nakrycia dla 1400 osób. W tym roku prawie tysiąc wolontariuszy, głównie uczniów poznańskich szkół, wspomagali żołnierze amerykańscy stacjonujący w Poznaniu, którzy nie wyjechali na święta do domu.

Po odśpiewaniu kolęd i przeczytaniu fragmentu Biblii uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Życzenia złożyli im też prezydent Jacek Jaśkowiak i arcybiskup Stanisław Gądecki, którzy co roku są obecni na wigilii na targach. Prezydent Jaśkowiak składając życzenia zebranym jak co roku podkreślił, jaką przyjemnością i zaszczytem jest dla niego obecność na tej wigilii.
– Dziś nie myślmy o tym, co nas dzieli, ale co nas łączy – zaapelował prezydent. I życzył wszystkim, by nowy rok był lepszy od obecnego.

Do przygotowania wigilijnych dań w tym roku zużyto 400 kg karpia, 400 kg kapusty z grzybami, 450 kg ziemniaków, ponad 400 blach ciasta i prawie pół tysiąca litrów barszczu. Każdy z uczestników wigilii dostał też paczkę żywnościową.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: