Zima droga zimowa droga śnieg fot. Sławek Wąchała

Poznań: -14 stopni Celsjusza w Wielkopolsce! A będzie zimniej

Takie właśnie temperatury odnotowały dziś termometry w Poznaniu. Ale nadchodząca noc ma być zimniejsza – temperatura spadnie nawet do -20 stopni!

Zimno jest w całym kraju. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecnie najzimniejsze stacje to Różanystok (-21,2°C), Suwałki (-21,1°C) oraz Kętrzyn (-21,1°C). A około 5.00 nad ranem. podczas pomiarów temperatur przy gruncie, odnotowano -30,8 stopnia w Suwałkach na Podlasiu i – 25,5 stopnia w Gołdapi na Mazurach.

“Żadna stacja w Polsce nie notuje aktualnie dodatniej temperatury” – podał IMiGW. Najcieplejszym miejscem w Polsce była o godz. 5.15 Trzebież w woj. zachodniopomorskim, gdzie odnotowano – 0,9 stopnia.

W Wielkopolsce w ciągu dnia najniższa temperatura nie powinna przekroczyć -13 stopni Celsjusza, ale za to w całym regionie będzie piękne słońce. W nocy temperatury spadną nawet do -20 stopni na wschodzie regionu, zimny będzie także poniedziałek z temperaturą dochodzącą do -18 stopni rano. Ale wtorek będzie już znacznie cieplejszy, nawet do +1 stopnia, i zacznie padać śnieg.

5 5 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze