Poznań: 13. PKP Półmaraton z niesamowitymi emocjami. Zobacz zdjęcia!

13. Półmaraton Poznań, Karolina Nadolska, październik 2021 Sławek Wąchała

Miłośnikom biegania długodystansowego nie brakowało dziś w Poznaniu emocji. Zwycięzca, Huseyidin Mohamed Esa z Etiopii, pobił rekord trasy. A Karolina Nadolska, druga wśród kobiet, ustanowiła nowy rekord Polski.

Co ciekawe, zwycięzca półmaratonu, który przybiegł w czasie 59 minut i 32 sekund, po raz pierwszy przebiegł ten dystans. I nie tylko go wygrał, ale zrobił to w tak dobrym czasie, że znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników półmaratonów w tym roku na całym świecie.

Drugie miejsce zajął Ayana Gizealew Abeye z Etiopii, a trzecie Edmond Kipngetich z Kenii. Obaj także osiągnęli wyniki poniżej godziny.

Tabitha Gichia z Kenii, która zwyciężyła w kategorii kobiet, także ustanowiła rekord trasy – wynosi obecnie 1 godz. 9 min 2 s. A poznanianka Karolina Nadolska, druga wśród kobiet, swoim wynikiem, czyli 1 godz. 9 min 18 s, ustanowiła nowy rekord Polski.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978