Najstarsza pacjentka i jej lekarze fot. FB Szpitala Przemienienia Pańskiego

Poznań: 101-letnia wyleczona pacjentka opuściła szpital tymczasowy!

Pani Aniela ma 101 lat i wygrała walkę z covid-19. Po 19 dniach pobytu w szpitalu tymczasowym na MTP właśnie została, już jako wyleczona, wypisana do domu.

O wyjątkowej pacjentce poinformował sam personel szpitala, opatrując informację pamiątkowym zdjęciem.
„W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela” – czytamy na profilu społecznościowym szpitala. – „Pani Aniela jest najstarszą wyleczoną Pacjentką naszego Szpitala, która wygrała walkę z Covid-19 w wieku 101 lat! Pani Anieli życzymy zdrowia i wielu szczęśliwych chwil w gronie najbliższych”.

Szpital obecnie dysponuje 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w „czteropaku”, a jego działalność nadzoruje Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W szpitalu pracuje 918 osób, w tym 145 lekarzy, 434 pielęgniarki (w tym 73 studentki pielęgniarstwa z powołania), 124 ratowników medycznych (w tym 38 ratowników strażaków z powołania), 141 opiekunów medycznych/studentów, 12 sanitariuszy, 14 pracowników rejestracji medycznej, 5 techników RTG oraz 43 osoby pozostałego personelu. Szpital wspomagają też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i administracja szpitala.