SPP Łazarz fot. ZDM

Poznań: 1 lutego rusza SPP na Wildzie i Łazarzu

Strefa Płatnego Parkowania nie będzie obowiązywała na wszystkich ulicach dzielnic, bo nie wszędzie się udało dokończyć prace. Jak więc będzie wyglądało parkowanie?

Pogoda uniemożliwiła doprowadzenie prac do końca na wszystkich ulicach. ZDM rozpoczął nad nimi prace później niż planował ze względu na odwołanie jednego z uczestników przetargu – trzeba było poczekać na decyzję Krajowej Komisji Odwoławczej i wprowadzanie SPP zaczęło się nie wiosną, a jesienią.
– Prace na kolejnych ulicach będziemy prowadzić, jak tylko pozwoli na to pogoda. Konieczna jest dodatnia temperatura powietrza i odpowiednia wilgotność. W innym wypadku oznakowanie nie będzie wykonanie zgodnie z podstawowymi standardami gwarantującymi trwałość – wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM. – Wiemy, że takie obszarowe przyłączanie kolejnych części Łazarza i Wildy będzie rodziło trudności dla mieszkańców. Dlatego mieszkańcy Łazarza i Wildy będą mogli korzystać z bezpłatnych, tymczasowych parkingów, przy Arenie na Łazarzu, na który wjazd znajduje się od ul. Wyspiańskiego a na Wildzie na niezabudowanej, miejskiej działce położonej przy zbiegu ul. Roboczej i Umińskiego.

Na tych ulicach Łazarza i Wildy, na których prace zostały ukończone i jest pełne oznakowanie, opłaty obowiązują od 1 lutego.
“To optymalny scenariusz biorąc pod uwagi okoliczności formalne, realizacyjne i wykupione przez wielu mieszkańców identyfikatory, z których część może w pełni korzystać na ulicach objętych poborem opłat” – wyjaśnia ZDM na swojej stronie. i zapowiada wystąpienie do Rady Miasta Poznania o wydłużenie okresu ważności zakupionych identyfikatorów o czas, w którym strefa nie działała w pełni.

Ulice z poborem opłat od 1 lutego

Wilda
Olimpijska, Maratońska, Bielniki, Żelazka, Droga Dębińska (od ul. Królowej Jadwigi do Hetmańskiej), Dolna Wilda, Krzyżowa, św. Jerzego, Powstańcza, Wierzbięcice (od ul. Krzyżowej do Czajczej), Madalińskiego, Niedziałkowskiego (od ul. Wierzbięcice do Przemysłowej), Spychalskiego (od ul. Górna Wilda do Wierzbięcice), Żupańskiego (od ul. Różanej do Wierzbięcice), św. Czesława (od ul. Różanej do Wierzbięcice), Poplińskich.

Łazarz
Głogowska (od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej), Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Morawskiego, Sczanieckiej, Bogusławskiego, Szymborskiej, Niegolewskich (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Limanowskiego, Wyspiańskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Kasprzaka (od Hetmańskiej do Niegolewskich), Matejki (od ul. Niegolewskich do Wyspiańskiego), Klonowica, Drużbackiej, Jarochowskiego (od ul. Hetmańskiej do Wyspiańskiego), Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich (od ul. Grunwaldzkiej do Parkowej), Święcickiego, Grunwaldzka (od Roosevelta do Stolarskiej), Biała, Niecała oraz Małeckiego (od rynku Łazarskiego do Strusia).

Na wszystkich ulicach objętych opłatami w ramach SPP na terenie Wildy i Łazarza obowiązywać będą następujące stawki: pierwsza godzina 3,5 zł, druga 4,2 zł, trzecia 4,9 zł.

ZDM

2 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze