Poziom Warty w Poznaniu spada. Co z tramwajem wodnym?

Statek wycieczkowy Bajka Warta. fot. Sławek Wąchała

Poziom wody w Warcie opada i mimo że mamy dopiero czerwiec – załoga tramwaju wodnego, czyli statku “Bajka”, już musiała ogłosić zmianę trasy. Ze względu na niski poziom wody w Warcie rejsy będą się odbywać wyłącznie w kierunku Starołęki.

Ostatnie deszcze nie były na tyle intensywne, by znacząco zmienić poziom wody w Warcie – 16 czerwca wynosił on 137 cm i niestety, jest to za mało, by “Bajka” mogła nadal pływać na północ.
“W związku z niskim stanem wody w rzece Warcie, rejsy tramwaju wodnego będą się odbywać wyłącznie w kierunku południowym, tj. do mostu kolejowego na Starołęce” – poinformował 17 czerwca kapitan “Bajki” na profilu tramwaju wodnego na Facebooku.

Dopóki więc poziom Warty nie wzrośnie, “Bajka” będzie kursowała tylko na jednej trasie – a przypomnijmy, że rejsy tramwaju wodnego tego lata będą się odbywać do 27 sierpnia. W soboty tramwaj będzie rozpoczynał rejs o godz.14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00. Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku południowym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie. Statek tradycyjnie wypływa z przystani na Ostrowie Tumskim.

Podziel się: