Pożar zabytkowego pałacyku w Wielkopolsce. Dwie osoby nie żyją, ponad dwadzieścia ewakuowanych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego pożaru doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca w w miejscowości Dębsko-Ośrodek w powiecie kaliskim. Z nieznanych przyczyn zaczął się palić zabytkowy pałacyk, przebudowany na dom mieszkalny. Dwie osoby zginęły na miejscu, 21 trzeba było ewakuować.

Ogień w pałacyku zauważono około godziny 1.30 w nocy, gdy już wydostawał się przez dach budynku, jak informuje portal “kalisz24 INFO”. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali z budynku 21 osób i wynieśli dwie nieprzytomne osoby: mężczyzn w wieku 35. i 70 lat. Niestety, nie udało się ich uratować.

Akcja gaśnicza budynku trwała aż do rana, na miejscu pracowało 22 zastępy straży pożarnej. Ogień udało się ugasić dopiero po godzinie 8.00 rano. Nie wiadomo, co było jego przyczyną.

Budynek nie nadaje się do zamieszkania, a pogorzelcy stracili większość majątku. Dlatego w remizie OSP Dębsko już od rana trwa zbiórka środków higienicznych, odzieży i obuwia dla nich. Strażacy proszą mieszkańców o pomoc i zapewniają, że o dalszych potrzebach mieszkańców pałacyku w Dębsku-Ośrodku będą informować na bieżąco.

Podziel się: