sobota, 24 lutego, 2024

Pożar w Wielkopolsce. Dwadzieścia zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem

W Przysiece Polskiej, niedaleko Śmigla, doszło do poważnego pożaru w zakładzie zajmującym się przetwarzaniem odpadów i złomu. Strażacy z regionu kościańskiego i Poznania przez ponad dziesięć godzin walczyli z płomieniami, które objęły stos odpadów. Akcja gaśnicza zakończyła się późnym wieczorem.

Zdarzenie miało miejsce na terenie zakładu przetwórstwa, gdzie zapaliła się hałda odpadów o rozmiarach 10×20 metrów i wysokości około 6 metrów. Ponad 20 zastępów strażaków podjęło zdecydowane i skoordynowane działania, aby zapanować nad sytuacją.

Po ugaszeniu pożaru, przy użyciu sprzętu ciężkiego dostarczonego przez właściciela zakładu, strażacy przystąpili do rozbierania hałdy. Kolejnym krokiem było dogłębne przelanie wody na rozebrane materiały, co miało na celu eliminację ryzyka ponownego zapłonu. Odpady po rozebraniu zostały przeniesione na inny obszar zakładu i ponownie obficie polane wodą.

Mimo zakończenia akcji gaśniczej, przyczyny wybuchu pożaru pozostają nieustalone. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Kościana. Jednocześnie, właściciel zakładu przystąpił do oceny szkód powstałych w wyniku pożaru.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaKościanPożar w Wielkopolsce. Dwadzieścia zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem