sobota, 24 lutego, 2024

Duży pożar w Wielkopolsce. Na miejscu 19 zastępów straży pożarnej

W miejscowości Przysieka Polska, w województwie wielkopolskim, wybuchł pożar na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się składowaniem odpadów. Zdarzenie miało miejsce około południa. Ogień objął znaczną hałdę śmieci, rozciągającą się na obszarze o wymiarach 20 na 40 metrów i osiągającą wysokość 6 metrów.

Służby ratunkowe szybko zareagowały na zgłoszenie, wysyłając na miejsce zdarzenia 19 zastępów strażackich. Dodatkowo, skierowano na miejsce specjalistyczną grupę chemiczną z Poznania, aby wsparła lokalne siły w zwalczaniu pożaru. W trakcie akcji gaśniczej zaobserwowano wybuchy, które najprawdopodobniej były spowodowane obecnością opakowań po dezodorantach, przechowywanych wśród składowanych odpadów.

Na chwilę obecną nie odnotowano żadnych poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia. Pomimo występującego intensywnego zadymienia, nie wpłynęło to na ruch kolejowy w regionie. Pociągi kontynuują swoje trasy, chociaż w rejonie pożaru poruszają się z niższą prędkością.

Władze monitorują sytuację, a działania strażaków koncentrują się na opanowaniu pożaru i zminimalizowaniu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców oraz dla środowiska naturalnego.

Źródło: epoznan
Strona głównaKościanDuży pożar w Wielkopolsce. Na miejscu 19 zastępów straży pożarnej