Pożar w kamienicy. Ewakuacja dwunastu osób

pożar fot. KP PSP Śrem

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Kolejowej w Śremie. 12 osób mieszkających w kamienicy, w tym sześcioro dzieci, opuściło budynek jeszcze przed przybyceim strażaków.

Ogień zauważono 24 marca tuż po godzinie 9.00. Natychmiast wezwano straż pożarną, a mieszkańcy sami zdecydowali o konieczności opuszczenia budynku.
– Rota zabezpieczona w OUO weszła do mieszkania celem ugaszenia palącego się pomieszczenia przy pomocy jednego prądu gaśniczego w natarciu – informuje mł. bryg. Tomasz Kierzek. – Po ugaszeniu mieszkanie oraz cały budynek zostały przewietrzone i sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Nieprawidłowości nie stwierdzono.

Mieszkańcy zostali przebadani przez ratowników medycznych – było podejrzenie, że doszło do podtrucia dymem, ale nie było konieczności zabrania kogokolwiek do szpitala. Na miejsce przybyli przedstawiciele OPS Śrem, by zabezpieczyć dla rodziny z płonącego mieszkania lokal zastępczy. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru.

Podziel się:

Ostatnio dodane: