Pożar starej hydroforni w Wielkopolsce. Pięć zastępów strażaków w akcji

pożar Chwałkowo Kościelne fot. KP PSP Śrem

Tuż po północy 12 maja śremscy strażacy zostali wezwani do pożaru starej hydroforni w miejscowości Chwałkowo Kościelne. Ze względu na zły stan techniczny budynku akcja gaśnicza mogła się odbywać tylko z zewnątrz.

– Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się materiał palny w budynku przez otwory okienne i drzwi – informuje bryg. Tomasz Wybierała z KP PSP Śrem. – W strefie działań pracowali ratownicy w środkach ochrony indywidualnej oraz aparaty ochrony układu oddechowego. Z uwagi na widoczne liczne pęknięcia i zawalający się strop, podjęto decyzję o działaniach gaśniczych z zewnątrz. W trakcie prowadzonych działań usunięto metalowe drzwi przy pomocy piły tarczowej w celu dotarcia do źródła ognia. Podczas akcji gaśniczej podjęto decyzję o użyciu ciężkiej piany gaśniczej, która dokładnie wniknęła w tlący się materiał palny dogaszając zarzewia ognia.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przeszukali te pomieszczenia, które mogli bez narażania własnego zdrowia i życia – nie wchodzili do zawalonej części budynku. Z relacji właściciela obiektu wynikało, że w środku nie powinno być nikogo.

W akcji gaśniczej brali udział strażacy z KP PSP Śrem, OSP Chrząstowo, OSP Książ Wielkopolski i OSP Chwałkowo Kościelne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: