Pożar mieszkania w Wielkopolsce. Bliscy pogorzelców założyli dla nich zbiórkę

spalony pokój fot. zrzutka

12 maja w jednym z budynków przy ulicy Kilińskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do pożaru mieszkania. Teraz trzeba je wyremontować i posprzątać. „Dziennie schodzi tyle chemii, ile największy pedant kupuje w pięć lat” – piszą zrozpaczeni pogorzelcy.

Pożar został szybko zauważony przez domowników, a strażakom udało się go ugasić, zanim objął całe mieszkanie, więc spalił się tylko jeden pokój. Prawdopodobnie powodem pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Jednak pogorzelcy muszą się zmierzyć teraz z remontem mieszkania – a najpierw muszą je posprzątać. Tylko ze to nie jest ani łatwe, ani tanie.
„Dziennie schodzi tyle chemii, ile największy pedant kupuje w pięć lat” – informują bliscy pogorzelców, którzy założyli dla nich zbiórkę, by zebrać pieniądze na środki czystości. – „Jeśli cztery osoby wpłacą po pięć złoty, będzie na kolejną buteleczkę odtłuszczającego płynu do czyszczenia. Na remont przyjdzie czas, może część jego kosztów pokryje ubezpieczyciel. Ale teraz schodzi majątek na środki do czyszczenia. Każdy zakamarek jest oblepiony sadzą. Po gruntownym umyciu łazienki siostrzenica kontynuowała czyszczenie szczoteczką do zębów – bo inaczej się nie dało. Każdy przedmiot w domu wymaga wyszorowania”.

Wszyscy chętni mogą wspomóc pogorzelców na portalu „zrzutka”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: