Pożar hali produkcyjnej w Wielkopolsce. Osiem zastępów strażaków w akcji!

pożar fot. OSP Targowa Górka

Strażacy z Targowej Górki, Nekli i Wrześni gasili pożar hali produkcyjnej, do którego doszło w jednej z firm w miejscowości Stroszki. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Pożar zauważono 3 lutego o 21.30 i natychmiast wezwano straż pożarną.
„Zostaliśmy zadysponowani do pożaru zakładu produkcyjnego w miejscowości Stroszki. Na miejscu zdarzenia zastano pożar hali produkcyjnej” – informują strażacy z OSP Targowa Górka. – „Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wyłączono prąd. W pierwszej fazie działania strażaków wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych polegały na obronie maszyn oraz gaszeniu pożaru za pomocą kilku linii gaśniczych w natarciu. W miarę upływu czasu na zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego oraz oddymianiu za pomocą wentylatorów oddymiających. Nasze oba wozy dowoziły wodę na miejsce zdarzenia”.

Hala produkcyjna spłonęła, ale nikt nie ucierpiał, udało się tez ochronić pozostałe budynki. na zakończenie akcji strażacy zbadali teren kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym, by upewnić się, że nigdzie nie tli się ogień i nie ma ulatnia się gaz.

Podziel się:

Ostatnio dodane: