Pożar hali produkcyjnej w Wielkopolsce. Ogromne straty!

pożar hali produkcyjnej fot. KP PSP Ostrzeszów

Na około pół miliona złotych zostały oszacowane straty poniesione podczas pożaru, do którego doszło 2 sierpnia w Kobylej Górze. Paliła się tam hala produkcyjno-magazynowa.

Pożar zauważono 2 sierpnia po południu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymali zgłoszenie o godzinie 17.10.
– Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano dwie hale częściowo objęte pożarem – informuje st. str. Noemi Biel, oficer prasowa ostrzeszowskiej komendy PSP. – Podano dwa prądy wody z zewnątrz, a po dojeździe kolejnych zastępów wykonano dostęp do wnętrza obiektu. Strażacy, zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, podali kolejne dwa prądy wody. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 39 strażaków. Skuteczne działania przyczyniły się do opanowania pożaru, a następnie ugaszenia. Obiekt oddymiono oraz na zakończenie działań sprawdzono kamerą termowizyjną, aby wykluczyć zagrożenie.

W działaniach brało udział 5 zastępów z JRG, w tym grupa operacyjna z KP PSP w Ostrzeszowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Kobylej Góry, Mąkoszyc, Parzynowa oraz Ostrzeszowa. Według oceny strażaków spaleniu uległo 400 metrów kwadratowych hali. Poniesione straty oszacowano na około 500 tysięcy złotych.

Podziel się: