Pożar domu jednorodzinnego w Wielkopolsce

pożar fot. KP PSP Gniezno

Strażacy z Gniezna, Czerniejewa, Żydowa i Marzenina gasili pożar domu jednorodzinnego w Czerniejewie. Na szczęście nikt w nim nie ucierpiał, bo w budynku nikogo nie było. Właściciel domu wrócił ze spaceru akurat w czasie akcji gaśniczej.

Pożar zauważono 10 kwietnia około godziny 8.30. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP w Czerniejewie oraz po jednym zastępie z OSP Żydowie i Marzeninie.

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano widoczny ogień w oknie budynku parterowego” – informują strażacy z OSP Czerniejewo. – „W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyważeniu siłowym drzwi wejściowych, które były zamknięte”.

Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych ugasili palące się krzesło oraz stolik znajdujący się w jednym z pokoi w okolicy okna.

„W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył właściciel domu, który wyszedł wcześniej na spacer. Potwierdził on informację o braku osób w budynku” – dodają strażacy. – „Dalsze działania strażaków polegały na oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. Na koniec akcji strażacy dokonali pomiarów miernikiem tlenku węgla wszystkich pomieszczeń, po czym właściciel mógł bezpiecznie wrócić do swojego domu”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: