Pożar chlewni w Wielkopolsce. Nie wszystkie zwierzęta udało się uratować

pożar Gruntowice fot. KP PSP Wągrowiec

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar chlewni w miejscowości Gruntowice w powiecie wągrowieckim. W budynku było 70 zwierzęt i nie wszystkie udało się uratować.

Pożar zauważono 4 kwietnia przed godziną 11.30 i natychmiast wezwano straż pożarną.
– W czasie dojazdu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia pożarem objęty był budynek inwentarski, w którym znajdowała się trzoda chlewna – informuje ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu. – Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał informację, że budynek całkowicie objęty jest pożarem, a płomienie przez dach wychodzące na zewnątrz budynku. W trakcie rozpoznania ustalono, że w części budynku znajduje się wydzielona część mieszkalna, z której ewakuowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w ewakuacji jednej mieszkanki budynku objętego pożarem oraz obrony części mieszkalnej przy pomocy jednego prądu wody.

Jednocześnie strażacy gasili budynek chlewni i ewakuowali znajdujące się w nim zwierzęta. W środku było 70 zwierząt i niestety, mimo wysiłków strażaków nie wszystkie udało się uratować.
– Na miejscu działań przybyli przedstawiciele inspekcji weterynaryjnej, która zajęła się ewakuowanymi zwierzętami, a także częścią zwierząt, których nie udało się uratować – dodaje ogn. Kaczmarek.

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nad wyjaśnieniem tego pracuje policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: