Pożar budynku wielorodzinnego. Spaliło się poddasze

pożar, poddasze fot. KP PSP Koło

17 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Koła nad Wartą brało udział w gaszeniu pożaru przy ulicy H. Sienkiewicza w Kole. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ogień na poddaszu budynku, w okolicach komina, zauważono 7 listopada około godziny 9.30. już kilka minut później na miejscu byli kolscy strażacy.

– Dwie osoby przebywające w budynku opuściły go przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej i odłączyły dopływ prądu do budynku – informuje mł. asp. Łukasz Nowakowski z KP PSP Koło. – Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palący się dach.

W budynku, jak ustalili strażacy, znajdowały się dwie osoby, ale opuściły go jeszcze przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Nie chciały także Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, ponieważ nie ucierpiały w pożarze.

– Strażacy przy użyciu podnośnika zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i sprzęt wysokościowy przy pomocy pilarki do cięcia drewna wycięli nadpaloną część dachu w obrębie komina – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Nowakowski. – Kamerą termowizyjną sprawdzono przewód kominowy i wszystkie pomieszczenia w obrębie komina, poddasze oraz dach. Kamera nie wskazała zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury.

Po zakończeniu akcji, która trwała nieco ponad dwie godziny, strazacy przewietrzyli budynek i sprawdzili wszystkie pomieszczania miernikiem CO – na szczęście miernik nie wskazał zagrożenia, a parametry powietrza były w normie.

Podziel się: