pływalnia na Ratajach fot. UMP

Powstanie kolejny basen. “Poznań potrzebuje jak najwięcej obiektów sportowych”

Do wiosny 2021 roku ma być gotowa kolejna pływalnia w Poznaniu. Inwestycja powstanie na Winogradach i ma kosztować niecałe 24 miliony złotych.

Jak wyliczyły władze miasta, na Winogradach mieszka 50 tysięcy osób, a w pobliżu nie ma żadnego podobnego obiektu. Stąd decyzja o jego budowie. – Poznań potrzebuje jak najwięcej obiektów sportowych, by dzieci oraz młodzież mogły ćwiczyć i trenować jak najbliższej miejsca zamieszkania czy szkoły – wyjaśnił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Kryta pływalnia powstanie na osiedlu Zwycięstwa, w pobliżu tamtejszego kościoła i bloku nr 9. Niedaleko tego miejsca znajdują się szkoła i przedszkole, którego uczniowie będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Ten ma powstać do wiosny 2021 roku, chociaż Marcin Gołek, wiceprezes zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich, liczy, że może uda się ukończyć wszystko kilka miesięcy wcześniej. Budowa ma kosztować 23 mln 888 tys. zł i zostanie sfinansowana ze środków budżetu miasta. Za jej realizację będzie odpowiadało konsorcjum firm, którego liderem jest PTB NICKEL Technologia Sp. z o.o. (ta sama firma odpowiada za wybudowanie oddanego niedawno temu do użytku basenu na os. Piastowskim).

W nowej inwestycji znajdą się dwa baseny: większy o wymiarach 25 x 12,5 metrów oraz mniejszy o wymiarach 5 x 9 metrów (rekreacyjny, ewentualnie do nauki pływania dla dzieci). Ofertę uzupełni sala fitness oraz sauna. Przy samej pływalni powstanie też parking samochodowy.

Prace mają się rozpocząć w październiku tego roku.

mat. pras. / SS

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze