sobota, 24 lutego, 2024

Powstaje specjalna mapa dla seniorów

Najciekawsze zajęcia, oryginalne wydarzenia i integracja środowiska seniorów, a wszystko w jednym miejscu. Taki cel ma Senioralna Mapa Poznania.

“Celem akcji jest stworzenie mapy miejsc działających w Poznaniu na rzecz osób starszych, które w wyjątkowy sposób uwzględniają potrzeby tej grupy i wyróżniają się na tle miejskiej oferty senioralnej” – Czytamy na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych. – “Nagrodzone mogą zostać miejsca użyteczności publicznej, instytucje, siedziby, w których działają organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne”.

Jak zwraca uwagę CIS, tworzenie mapy to okazja do promowania działań na rzecz poznańskich seniorek i seniorów, a także zauważenie inicjatyw mniej znanych, ale zasługujących na popularyzację. Ale akcja jest też zachętą dla tych starszych mieszkańców Poznania, którzy jeszcze nie korzystają z miejskiej oferty przeznaczonej dla nich – by zaczęli korzystać.

Jak musi być oferta dla seniorów, by miała szansę znaleźć się na Senioralnej Mapie Poznania?
“Podmiot ubiegający się o wyróżnienie musi posiadać wyjątkową, oryginalną ofertę skierowaną do starszych osób, uwzględniającą w sposób szczególny potrzeby tej grupy” – tłumaczą pracownicy CIS. – “Na przykład organizować ciekawe, rozwijające wydarzenia dla seniorek i seniorów, inicjować prosenioralne rozwiązania, być miejscem spotkań oraz integracji środowiska senioralnego, aktywnie promować swoją ofertę wśród starszych osób, oferować atrakcyjne zniżki dla seniorów lub możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach, posiadać udogodnienia architektoniczne dostosowane do potrzeb starszych osób, współpracować z innymi podmiotami działającymi na rzecz seniorów”.

Miejsca, które spełnią wszystkie te warunki, otrzymają tytuł “Fest Miejscówki”, zostaną objęte specjalnym pakietem promocyjnym i trafią na Senioralną Mapę Poznania w wersji elektronicznej i papierowej. W tej drugiej wersji będzie ją można otrzymać w siedzibie CIS.

“Fest Miejscówki” będą przyznawane na rok, ale oczywiście placówki będą mogły złożyć wniosek o jego przedłużenie i pozostanie na Senioralnej Mapie Poznania. Wręczenie wyróżnień będzie odbywać się raz w roku podczas inauguracji akcji “Senioralni. ”, która rozpoczyna się jesienią. Szczegóły dla zainteresowanych udziałem w akcji znajdują się na stronie CIS.

Źródło: CIS
Strona głównaPoznańPowstaje specjalna mapa dla seniorów