Powrót Ekstraklasy, Lech zagra z Zagłębiem

Lech Poznań zagra w piątkowy wieczór o godzinie 20:30 z Zagłębiem Lubin na stadionie w Poznaniu. Będzie to powrót lechitów do gry o mistrzostwo Polski po zimowej przerwie. Na inaugurację rundy wiosennej wcześniej mierzyła się Jagiellonia Białystok z Miedzią Legnica.

Zgrupowanie w tureckim Belek trener Lecha Poznań zalicza do udanych, według byłego selekcjonera reprezentacji Polski przygotowań nie zakłóciła ani pogoda, ani inne czynniki związane z urazami piłkarzy „Kolejorza”. Jak przyznawał na konferencji prasowej – przed meczem z Zagłębiem Lubin pozostaje optymistą.

– Cały czas pracujemy nad tym, żeby drużyna stwarzała sytuacje, żeby grała ofensywnie. Pracujemy nad grą czy to w bocznych sektorach boiskach, środkowych, czy poprzez dośrodkowania, poprzez prostopadłe podania. Jest to proces długofalowy i wierzę w to, że będą efekty. Natomiast mecze zawsze weryfikują jakie są postępy drużyny. Czekamy zatem już z utęsknieniem na najbliższe mecze ligowe – odpowiedział trener Lecha na oficjalnej stronie klubowej w ramach akcji „Zapytaj Trenera Nawałkę„.

„Kolejorz” w Turcji przegrał cztery mecze sparingowe i jeden wygrał – stylowo na pewno nie zachwycił, ale forma ma przyjść dopiero na mecze ligowe. Dziś, lechici mierzą się z Zagłębiem Lubin – a już za dwa tygodnie na własnym stadionie z odwiecznym rywalem, Legią Warszawa. Pierwsze mecze są zawsze kluczowe, bo następuje wtedy szybka weryfikacji, o jakie konkretne cele dana drużyna będzie walczyć. Trener drużyny ze stolicy Wielkopolski chwalił na konferencji prasowej piątkowych rywali.

– Zagłębie to bardzo ciekawa drużyna, która w ostatnim okresie zrobiła duży postęp. Grają dobrze na wyjazdach, jak choćby w meczu z Jagiellonią Białystok. Mają w swoim składzie dobrych zawodników, kilku z nich bardzo dobrze znam. Ciekawie prowadzona jest pod względem taktycznym, można zauważyć kilka niekonwencjonalnych rozwiązań, na które musimy być przygotowani. Najważniejsza będzie jednak realizacja naszych założeń – mówił szkoleniowiec Lecha.

Początek meczu o godzinie 20:30. Na pewno nie zagra w tym spotkaniu Robert Gumny, który pauzuje ze względu na drobny uraz. W osiemnastce meczowej jest m. in. kontuzjowany ostatnio też Christian Gytkjaer, a także nowi piłkarze: Juliusz Letniowski oraz Timur Zhamaletdinov.