poseł Zbigniew Girzyński fot. TT Z. Girzyński

Powrót Donalda Tuska to spełnienie marzeń Jarosława Kaczyńskiego?

Tego zdania jest poseł Zbigniew Girzyński, który niedawno odszedł z PiS. Uważa, że dzięki powrotowi Tuska Kaczyńskiemu będzie łatwiej dzielić scenę polityczną na “my” i “oni”.

Jak informuje Onet.pl, powrót Donalda Tuska, jak uważa poseł, do polskiego polityki oznacza dla Jarosława Kaczyńskiego spełnienie jednego z jego marzeń. Bo będzie mógł znów dzielić scenę polityczną na dwie części w opozycji do Tuska, co opanował do perfekcji i czym przekonał do siebie sporą część, jeśli nie większość, swojego elektoratu.

Zdaniem Girzyńskiego w polskiej polityce liczyły się dwie postaci po dwóch stronach sceny politycznej: Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. Gdy Tusk zajął się polityką europejską, Kaczyńskiemu zabrakło przeciwstawienia i, jak to określił poseł, “paliwa”, bo obaj politycy definiują się w kontrze do tego drugiego.

Teraz, gdy Tusk wrócił, Kaczyński znów będzie mógł budować wokół tego swoją narrację, opartą na ostrzeżeniach przed Tuskiem i PO – a jednocześnie zyska emocjonalne argumenty do ponownego pobudzenia swojego elektoratu, nieco już apatycznego po prawie 6 latach rządów PiS. Bo wiadomo, że nic tak nie jednoczy Polaków jak wspólny wróg…

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze