Powidz, fot. Garnizon Powidz

Powidz: Śmigłowce ćwiczą, mieszkańcy protestują

Latają nisko nad domami, także w nocy, a ich silniki hałasują nie dając spać. Takie skargi od mieszkańców Piasków i Folwarku otrzymują regularnie władze gminy Witkowo. Powodem są wojskowe śmigłowce ćwiczące w pobliżu Witkowa.

Jak się okazało, powodem kłopotów jest lotnisko cywilne we wsi Folwark. Radio Poznań informuje, że jego właściciel podpisał umowę z wojskiem na udostępnienie lotniska do ćwiczeń. Problem w tym, że lotnisko znajduje się tuż przy domach. Startujące i lądujące śmigłowce, także w nocy, wywoływały hałas mocno utrudniający życie okolicznym mieszkańcom.

Płk Dariusz Płuciennik, zastępca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, zapewnia, że ćwiczenia odbywały się zgodnie z prawem, ale skoro mieszkańcom to tak przeszkadza, to wojsko będzie wybierało do ćwiczeń tereny bardziej odległe od domów mieszkalnych. Także na lotnisku w Folwarku odtąd ćwiczenia będą się odbywały na tym bardziej odległym od domów krańcu.

Mieszkańcy potwierdzają, że rzeczywiście śmigłowce się przeniosły i jest teraz znacznie ciszej.

Radio Poznań, el

2
Dodaj komentarz

avatar
leszczyn
leszczyn

W powiecie słupeckim słychać z głośników hałasy z poligonu wojskowego, silniki, palniki, śmiech chorych dzieci…

Matanjah
Matanjah

A o tym że latają nad Strzałkowem ani słowa. Widocznie mieszkańcom to odpowiada tak samo jak przejeżdżające ulicami konwoje z wyjącymi samochodami ŻW. A już był taki spokój jak SU przestały latać.