Powidz: Sara Jóżwiak z 12WBOT nową Mistrzynią Wojska Polskiego w MMA

Sara Jóźwiak w mundurze fot. 12WBOT
Szeregowa Sara Jóźwiak z 12. Brygady WOT okazała się najlepsza podczas piątkowego finału Mistrzostw Wojska Polskiego MMA w kategorii kobiet 59 kg!

W piątek, 30 kwietnia, w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, pod hasłem „Walkę Mamy We Krwi” odbyła się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Reprezentantem 12. Wielkopolskiej Brygady WOT była szer. Sara Jóźwiak – warto dodać, że spośród osiemnastu finalistów aż czterech to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich są ochotnikami, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową.

Szeregowa Jóźwiak startowała w kategorii kobiet 59 kg. Walczyła z szeregową Agatą Wasiluk – żołnierzem 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT – i zwyciężyła! Szczęśliwa zwyciężczyni pochwaliła się zwycięstwem w mediach społecznościowych: „Mamy nową Mistrzynię Wojska Polskiego w MMA” – napisała. – „Dziękuję wszystkim za wsparcie. Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie”.

A dlaczego wstąpiła do WOT?
– Zgłaszając się do wojska wierzyłam, że służba w mundurze pozwoli mi realizować swoje ambicje oraz wyższe cele – mówiła przed zawodami. – Jako żołnierz ciągle staram się stawiać sobie nowe wyzwania, a ich osiągnięcie pozwala mi stać się lepszym człowiekiem i wzmacnia mój charakter. Takim sprawdzianem było dla mnie już pierwsze szkolenie, gdzie temperatura spadała do -15 stopni. Każde zrealizowane zadanie było źródłem satysfakcji i siły na przyszłość. Bardzo podoba mi się także możliwość pomagania lokalnej społeczności jako żołnierz. Aktualnie służę na punkcie poboru wymazów drive thru na Stadionie Miejskim w Poznaniu i cieszę się, że mogę przysłużyć się w walce z pandemią.

Pojedynki na zawodowych arenach, tak jak i służba w wojsku zawsze były jej marzeniem – dlatego zdecydowała się walczyć na gali „Walkę mamy we krwi”?
– Honor, waleczność, odwaga, uczciwość – to wartości cenione zarówno w wojsku, jak i w sportach walki. Zależy mi żeby pokazać swój charakter i umiejętności, być dumną z siebie i inspirować innych do działania, a może i wstąpienia do Obrony Terytorialnej – wyjaśnia szeregowa Jóźwiak.
Warto dodać, że Sara Jóźwiak ma na swoim koncie już wiele tytułów, między innymi Mistrzostwo Świata Ju Jitsu Ne Waza w 2015 i 2017 roku, Mistrzostwo Europy MMA ALMMA 2019 oraz – wielokrotnie – Mistrzostwo Polski MMA.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

Gala finałowa jest zwieńczeniem walk eliminacyjnych, które odbyły się 23 kwietnia we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. Do walki stanęło ponad 80 żołnierzy ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych (w tym kilkanaście kobiet), którzy rywalizowali w 11 kategoriach wagowych.

Ministerstwo Obrony Narodowej aktywnie promuje sport w Wojsku Polskim. Celem jest otwieranie nowych obszarów aktywności, w tym również sportów walki. Jest to ciekawa propozycja dla tych wysportowanych chętnych, żeby wstępować w szeregi polskiej armii.

Wydarzenie rozpoczęło się 30 kwietnia o godzinie 19.00 i było transmitowane przez TVP SPORT.

Podziel się:

Ostatnio dodane: