Poważny wypadek na rondzie. Kierowca ściął znaki drogowe i dachował

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Staranowane znaki drogowe i latarnie uliczne, uszkodzone samochody jadące ulicą Księżnej Jolanty, a na koniec przejazd przez rondo Starożytne na wprost. Kaliscy policjanci zatrzymali kierowcę, który dokonał tych wszystkich szkód.

Jak informuje Komenda Miejska Straży Pożarnej w Kaliszu 4 listopada około godziny 17.00 służby otrzymały informację o kierowcy busa marki Ford, który jechał od strony Szałe w kierunku ulicy Częstochowskiej, niszcząc po drodze znaki drogowe, latarnie uliczne i doprowadzając do kolizji z mijanymi samochodami.

Kierowca dojechał do ronda Starożytnego, które przejechał na wprost, niszcząc kolejną infrastrukturę drogową – i tu został zatrzymany przez policję oraz strażaków.
– Na miejsce działań zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2, OSP Kalisz-Lis oraz OSP Piwonice – informuje mł. asp. Jakub Pietrzak z KM PSP Kalisz. – W wypadku uczestniczyły trzy pojazdy, w tym bus, który w wyniku zdarzenia dachował. Pomocy w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym udzielili ratownicy przybyłych na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, a następnie zostały przekazane Państwowemu Ratownictwu Medycznemu. Na miejscu swoje czynności prowadziła również Policja. Do działań udała się również Grupa Operacyjna KM PSP Kalisz pod dowództwem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Polaka.

Jak ustalili kaliscy policjanci, bus miał niemiecką rejestrację i za jego kierownicą siedział obcokrajowiec. Mężczyzna trafił do szpitala, a policja bada okoliczności i przebieg zdarzenia.

Podziel się: