sobota, 9 grudnia, 2023

Poważna awaria magistrali. Część Poznania nie miała wody przez kilka godzin!

Do poważnej awarii magistrali wodociągowej doszło w Czapurach pod Poznaniem. Pękła rura zasilająca same Czapury, ale także całe miasto Poznań. Mieszkańcy kolejnych dzielnic po kolei alarmowali, że nie mają wody.

Do awarii doszło 23 września wieczorem, około godziny 20.00 w Czapurach na wysokości ulicy Leśnej. Tą właśnie ulicą i sąsiednią Poznańską nagle zaczęła płynąć rzeka wody, uniemożliwiając ruch kołowy i zalewając przydrożne posesje. Z pomocą ruszyli strażacy, układając worki z piaskiem i wypompowując wodę z zalanych piwnic oraz garaży.

Ekipy Aquanetu przystąpiły do usuwania awarii, na miejscu byli też przedstawiciele Centrum Zarządzania kryzysowego Miasta Poznania. Tymczasem z kolejnych dzielnic zaczęły dochodzić informacje, że nie ma wody.
“Ogromna awaria. Mamy suche krany w całym bloku i nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy znów będzie woda” – napisała do nas Użytkowniczka z Jeżyc. Z kolei mieszkańcy osiedla Piastowskiego informowali, że na niższych piętrach woda jest, ale mieszkańcy wyższych już jej nie mają. Wody nie było także na Grunwaldzie, Łazarzu i Starołęce. Wody nie miały także same Czapury – tamtejsze sklepy błyskawicznie sprzedały cały zapas baniaków z wodą.

Aquanet zaapelował do mieszkańców o zaopatrzenie się w wodę pitną w butelkach, ponieważ usuwanie tak dużej awarii może potrwać dłużej. “W wyniku awarii najprawdopodobniej do godzin nocnych mogą występować problemy z obniżonym ciśnieniem wody na terenie Poznania i Czapur.” – poinformowała spółka na swojej stronie.

Na szczęście awarię udało się usunąć szybko i już około godziny 21.00 woda zaczęła się pojawiać w kranach. Jedynie na wyższych piętrach był problem z jej ciśnieniem.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoważna awaria magistrali. Część Poznania nie miała wody przez kilka godzin!