wigilia, świąteczne paczki przy Ściegiennego fot. UMP

Potrzebujący dostali świąteczne paczki. „Pomoc osobom bezdomnym, starszym, chorym czy samotnym właśnie w okresie świątecznym jest szczególnie potrzebna”

Wielkiej wigilii dla bezdomnych i potrzebujących ponownie nie zorganizowano w mieście ze względu na pandemię. Ale wszyscy 24 grudnia otrzymali przysmaki wigilijne w paczkach, a pomagał je rozdawać Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Świąteczne posiłki i paczki wydawano w czterech jadłodajniach na terenie miasta Caritas: przy Łąkowej, Taczaka, Niegolewskich i Ściegiennego. W ubiegłym roku w wydawaniu paczek ze świąteczną wędliną, karpiem, słodyczami i wieloma innymi pysznościami pomagał prezydent Jacek Jaśkowiak w jadłodajni przy ulicy Łąkowej. W tym roku, ze względu na złamaną nogę prezydenta, nie było to możliwe, ale zastąpił go Jędrzej Solarski, jego zastępca. Pomagał wydawać dary przy ulicy Ściegiennego.

– Kolejny rok pandemii sprawił, że ponownie nie można w większym gronie przełamać się tradycyjnym opłatkiem ani usiąść do wigilijnego stołu jak w poprzednich latach w hali MTP – mówi zastępca prezydenta. – Pomoc osobom bezdomnym, starszym, chorym czy samotnym właśnie w okresie świątecznym jest szczególnie potrzebna. Niezależnie od sytuacji, nikt nie powinien pozostać bowiem bez ciepłego posiłku na Wigilię i święta. Caritasowi, jego pracownikom i wolontariuszom, należą się wielkie podziękowania za przygotowanie, pracę i pomoc potrzebującym w te święta, ale i na co dzień.

Wydawane posiłki były ciepłe i zapakowane tak, żeby każdy, kto chciał odgrzać je w domu, mógł to zrobić. Poza wigilijną kolacją rozdawano również paczki, a w nich najpotrzebniejszą żywność na kolejne dni oraz trochę świątecznych przysmaków. Pakowaniem i rozdawaniem jedzenia zajęli się wolontariusze, którzy przygotowali 1400 paczek żywnościowych oraz dań wigilijnych.

 

0 0 votes
Oceń artykuł

Źródło: UMP

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze