Potrącił pieszego. Dostał 2,5 tys. zł mandatu!

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Mandat w wysokości 2500 zł i punkty karne – takie konsekwencje poniósł kierowca opla, który potrącił 49-letniego mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Na szczęście potrącony nie doznał żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia około godziny 16.00 na ulicy Obrońców Warszawy w Złotowie, w okolicach aresztu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że kierujący samochodem marki Opel, 34-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-latka. Potrącony w momencie zdarzenia znajdował się na środku oznakowanego przejścia dla pieszych. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

Kierujący autem tłumaczył się mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył przechodzącego przez jezdnię i nie zdążył zahamować.

Sprawca kolizji za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany wysokim mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia taryfikatorem, za tego typu zdarzenie mandat karny wynosi 2500 zł. Kierowca dostał też punkty karne.

Źródło: KPP Złotów