Potrącenie na pasach w Wielkopolsce. Nie żyje 60-letnia kobieta

policja fot. Sławek Wąchała

Na rynku w Miejskiej Górce cysterna przewożąca mleko potraciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Niestety, mimo szybko udzielonej pomocy potrąconej nie udało się uratować.

Wypadek miał miejsce 10 lipca po godzinie 7.00 rano. Jak informuje portal “rawicz24”, do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na rynku w Miejskiej Górce. Według wstępnych ustaleń policji kobieta przechodziła przez jezdnię – kierowca na jednym pasie zatrzymał się, widząc przechodzącą kobietę, ale jadący drugim pasem kierowca cysterny ominął samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić kobietę, wjechał na pasy i uderzył w przechodzącą.

Kobieta, 60-letnia mieszkanka gminy Miejska Górka, zginęła na miejscu. Do rannej przybiegł lekarz z pobliskiej przychodni, pierwszej pomocy zaczął też udzielać strażak ochotnik ze Smolic, który akurat był na miejscu, więc pomoc nadeszła naprawdę szybko. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Policjanci sprawdzili kierowcę cysterny – był trzeźwy, miał też wszystkie wymagane uprawnienia. Twierdził, że nie zauważył kobiety. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Podziel się: