Potrącenie mężczyzny. Wysiadł z auta, by pomóc przy kolizji

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Na drodze Żółków – Podlesie kierowca mercedesa zatrzymał się, by pomóc kierującej, która utknęła na poboczu. I został potrącony przez przejeżdżający samochód. Trafił do szpitala.

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło 3 grudnia. Jak informuje portal „jarocinska”, wszystko zaczęło się od tego, że kobieta kierująca renault clio na drodze Żółków-Podlesie za bardzo zjechała na pobocze i nie mogła wrócić na drogę. Zauważył to 30-latek jadący mercedesem, zatrzymał się więc i wysiadł z samochodu, by jej pomóc.

Wtedy od strony Żółtkowa nadjechał renault scenic – wpadł w poślizg. Kierująca nim kobieta nie była w stanie nad nim zapanować i samochód potrącił oba auta stojące na poboczu, najpierw mercedesa, a potem renault clio. A mercedes siłą rozpędu potrącił swojego kierowcę stojącego obok. Kierowca mercedesa odniósł obrażenia wymagające pobytu w szpitalu.

Jak powiedziała portalowi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie – wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca renault scenic nie dostosowała prędkości auta do warunków drogowych i dlatego wpadła w poślizg, a później spowodowała kolizję.

Podziel się:

Ostatnio dodane: