Potrącenie dziewczynki w Wielkopolsce. W ciężkim stanie przebywa w szpitalu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna, który jest podejrzany o potrącenie 11-letniej dziewczynki w Topoli Małej, został tymczasowo aresztowany. Usłyszał już zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku drogowego.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 7 września około godziny 19.00 na ulicy Szkolnej w Topoli Małej. 11-letnia dziewczynka jechała rowerem, gdy została potrącona przez samochód. Dziecko w bardzo ciężkim stanie przebywa w ostrowskim szpitalu.
– Pracujący na miejscu policjanci ustalili, iż obecny na miejscu 31-letni mężczyzna, kierujący osobowym samochodem najechał na jadącą przed nim 11-letnią rowerzystkę, w wyniku czego dziewczynka odniosła poważne obrażenia – wyjaśnia podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim. – Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 31-latek został zatrzymany i noc spędził w celi policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego gdzie obrażeń doznała inna osoba.

Policjanci i prokurator złożyli także wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny na 3 miesiące – sąd przychylił się do tego wniosku.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Podziel się: