Posłanka Sylwia Spurek chce wprowadzenia zakazu wędkarstwa. W całej UE

Sylwia SPUREK in the European Parliament in Strasbourg

Zdaniem europosłanki i weganki wędkarstwo jest tylko sportem uprawianym dla przyjemności, nie ma znaczenia jako sposób zdobywania pożywienia. Dlatego powinno się go zakazać, bo jest ono w gruncie rzeczy okaleczaniem ryb dla przyjemności.

Zgodnie z projektem polskiej europosłanki zakaz miałby obowiązywać we wszystkich krajach UE już od 2023 roku. W 2025 roku wprowadzono by zakaz nowych hodowli, w 2030 – zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt, a w 2040 – stuprocentowy zakaz hodowli zwierząt. Jej zdaniem jeśli chcemy chronić zwierzęta, to nie może być mowy o tolerowaniu myślistwa i wędkarstwa.

Posłowie i europosłowie są jednak innego zdania, czemu dali wyraz w komentarzach do inicjatywy posłanki.
„Kim trzeba być, aby uważać, że prawa wykorzystywanych, torturowanych, okrutnie zabijanych i zjadanych zwierząt są „całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości” – napisała Sylwia Spurek, komentując wpis posła Artura Dziambora o myślistwie i wędkarstwie.

W kolejnym wpisie europosłanka zaapelowała do wegan, by nie głosowali na Lewicę, ponieważ Lewica nie popiera zakazu hodowli, a niektórzy z parlamentarzystów tej partii to myśliwi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: