Poseł Szłapka złożył skargę do sądu. Na prezydenta Dudę

Adam Szłapka fot. FB
Adam Szłapka złożył skargę na bezczynność Andrzeja Dudy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kancelaria prezydenta odmówiła posłowi dostępu do informacji z zaprzysiężenia K. Pawłowicz i S. Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Selina zostali zaprzysiężeni 5 grudnia 2019 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak na uroczystość nie wpuszczono mediów, a Kancelaria Prezydenta nie pokazała ani jednego zdjęcia z tego wydarzenia, wbrew zwykłej praktyce – zdjęcia z uroczystości z udziałem prezydenta zamieszcza się na jego stronie. Dlaczego tym razem tak się nie stało? Nie wiadomo. Radosław Fogiel, rzecznik PiS, twierdzi, że tego nie wie i odsyła do Kancelarii Prezydenta RP.

O zdjęcia z uroczystości zapytał także poseł Adam Szłapka, szef Nowoczesnej. Ale i jemu się nie udało ich zobaczyć.
– Pomimo powszechnej praktyki rejestrowania wydarzeń z udziałem Andrzeja Dudy jego kancelaria odmawia dostępu do pełnej informacji o przebiegu zaprzysiężenia Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego – poinformował oburzony poseł dodając, że złożył skargę w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Poseł nie otrzymał również informacji, dlaczego Kancelaria Prezydenta RP odmawia udostępnienia zdjęć i informacji.
– Nie wiemy, jakie jest uzasadnienie odmowy publikacji zdjęć z tej „uroczystości” – mówi poseł. – Czego wstydzi się Andrzej Duda ⁉️

el

Podziel się: