Adam Szłapka

Poseł o Danielu Obajtku: za dużo przypadków i zbiegów okoliczności

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej, zamierza zapytać podczas komisji służb specjalnych, kto badał oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka – “oczekując od szefa CBA przedstawienia informacji i protokołów pokontrolnych w tej sprawie” – podkreśla poseł.

Sprawa prezesa Orlenu i jego oświadczeń majątkowych oraz samego majątku elektryzuje całą Polskę – zwłaszcza że na jaw wychodzą coraz ciekawsze fakty z bogatego życiorysu prezesa. Sprawą postanowił się zająć także poseł Adam Szłapka, a szczególnie zainteresowała go informacja, że oświadczenia majątkowe prezesa, w czasie, gdy był wójtem Pcimia, były sprawdzane przez CBA. Tak twierdzą pełnomocnicy Daniela Obajtka.
– Nie wiemy jednak, kto bezpośrednio odpowiadał za weryfikację tych oświadczeń, zwłaszcza, że na jaw wychodzą fakty o olbrzymim majątku prezesa Orlenu – podkreśla poseł Szłapka.

Z tego, co dotychczas udało się ustalić posłowi, w sprawie jest kilka tropów. Jeden z nich może wskazywać na Sylwię Kobyłkiewicz, która – w świetle posiadanych przez niego informacji – w latach 2006-2014 pracowała w CBA, a jej kariera jest… zbieżna z karierą Daniela Obajtka. W czasie, gdy on pracuje w spółce Energa – ona również znajduje zatrudnienie w spółce Energa. W czasie, gdy on pracuje w Orlenie – ona zostaje prezesem zarządu Orlen Upstream.

– Jest tutaj zbyt wiele “przypadków” i “zbiegów okoliczności” – podsumowuje Adam Szłapka. – Dlatego w sprawie oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka będziemy pytać na komisji służb specjalnych, oczekując od szefa CBA przedstawienia informacji i protokołów pokontrolnych w tej sprawie.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze