Pościg zakończony rozbiciem auta. Kierowcy grozi nawet 5 lat więzienia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

44-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego jadący audi Q7 przekroczył dozwoloną prędkość – i akurat natrafił na patrol policji. Zaczął uciekać, a ucieczka zakończyła się rozbiciem samochodu. A to dopiero początek konsekwencji.

24 kwietnia, tuż po godzinie 18.30 w miejscowości Wielołęka, policjanci z konińskiej drogówki zauważyli audi Q7 jadące z nadmierną prędkością.
– Ograniczenie w tym miejscu wynosi 50 km/h, a kierowca rozpędził auto do 68 km/h – wyjaśnia Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy miejskiej Policji w Koninie. – Funkcjonariusze wydali sygnały do zatrzymania się. Kierowca z dużym opóźnieniem zatrzymał auto kilkanaście metrów za patrolem. Kiedy jeden z policjantów podchodził do kierowcy, ten nagle wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem.

Pościg trwał zaledwie kilkanaście minut. W miejscowości Grodziec przy ul. Młyńskiej kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie od posesji, a następnie w znajdujący się na niej blaszany garaż.
– Policjanci natychmiast podbiegli do audi i zatrzymali kierowcę, który znajdował się już na zewnątrz auta – mówi Sebastian Wiśniewski. – Okazał się nim być 44-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Nie podróżował on sam, ponieważ na miejscu pasażera siedział 29-letni mieszkaniec tego samego powiatu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że jest on kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a jego zniszczony samochód na policyjny parking. 44-latek po dwóch dobach spędzonych w celi usłyszał prokuratorskie zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co stracił prawo jazdy, a dodatkowo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do obu czynów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: