Jarosław Gowin

Porozumienie Jarosława Gowina zapowiada poprawki w ustawie medialnej

Magdalena Sroka, rzeczniczka prasowa Porozumienia, zapowiedziała dziś w mediach społecznościowych poprawki, które jej partia zamierza wprowadzić do tak zwanej ustawy medialnej dotyczącej zasad przyznawania koncesji na nadawanie.

Zgodnie z tym, co podała Magdalena Sroka, poprawki zaproponowane przez Porozumienie dotyczą przepisów antyprzejęciowych – w obecnym projekcie, autorstwa grupy posłów PiS, który przedstawił Marek Suski, nadawcy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogliby prowadzić mediów w Polsce. W wersji Porozumienia, która wykorzystała rozwiązania antyprzejęciowe z ustawy covidowej, z których wyłączone są kraje UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD. Dzięki takiemu doprecyzowaniu nie będzie możliwości przejęcia mediów w Polsce przez takie kraje jak Rosja, Chiny czy kraje arabskie.

“Poprawki nie uderzą jednak w naszego sojusznika, jakim są Stany Zjednoczone, przed którymi nie musimy się bronić i z którymi chcemy nadal budować przyjacielskie relacje” – podkreśliła Sroka.

 

Jak podaje Onet.pl, Marek Suski zamierza jednak przekonywać koalicjantów do zmiany zdania w tej sprawie. Jego zdaniem żaden zagraniczni inwestor spoza Unii Europejskiej nie powinien mieć większościowych udziałów w mediach tak w Polsce, jak w całej UE. A uwagę, że Porozumienie, jak przyznał wicepremier Gowin, zostało zaskoczone projektem ustawy, skwitował stwierdzeniem, że “koalicjant jest ostatnio wszystkim zaskoczony”.

 

3 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze