Poranna kontrola trzeźwości. Policjanci zatrzymali siedmiu kierowców

alkomat, zdjęcie ilustracyjne fot. policja Szamotuły

9 marca leszczyńscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierowców. Aż siedmiu ze skontrolowanych było pod wpływem alkoholu – w tym 39-letnia kobieta kierująca autobusem.

Podczas kolejnych działań w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego.

– Takie działania mają między innymi za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym w regionie leszczyńskim, wyeliminować potencjalnych sprawców najgroźniejszych wypadków komunikacyjnych oraz edukować społeczeństwo w zakresie bezwzględnego zachowania trzeźwości za kierownicą – wyjaśnia Monika Żymełka z biura prasowego leszczyńskiej policji.

Niestety, nadal nie jest dobrze: praktycznie w trakcie dwóch godzin policjanci zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy osobowe, ciężarowe, a nawet autobus z pasażerami – mając alkohol w organizmie. Autobusem kierowała 39-letnia kobieta.

– Tuż po godzinie 5.00 policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kobieta wiozła kilkoro pasażerów do miejsca ich zatrudnienia – informuje Monika Żymełka. – Okazało się, że jest po użyciu alkoholu. Straciła prawo jazdy, czego konsekwencją może być także utrata pracy. Pozostałych sześciu kierowców to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat. Trzech z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, mając około promila alkoholu w organizmie co stanowi przestępstwo, natomiast pozostali w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy, a o tym, na jak długo – zadecyduje sąd.

Podziel się:

Ostatnio dodane: