Renata Ciurlik, skarbnik powiatu poznańskiego, starosta Jan Grabkowski, marszałek Marek Woźniak i Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański fot. UMWW

Ponad milion złotych dla powiatu poznańskiego. Na drogę rowerową

Droga rowerowa z Komornik do Szreniawy powstanie dzięki 1,8 mln zł, jakie otrzymał powiat poznański z WRPO 2014+. Marszałek Marek Woźniak i starosta Jan Grabkowski podpisali wczoraj umowę.

Droga rowerowa powstanie w ciągu drogi powiatowej nr 2495P między Komornikami a Szreniawą i będzie liczyła 1120 m.
– To odcinek trasy rowerowej ważny dla mieszkańców Komornik, którzy będą mogli dojechać rowerem do węzła przesiadkowego i skorzystać z oferty Kolei Metropolitalnej, dojechać do pracy czy do szkoły w Poznaniu – podkreślił marszałek Woźniak. – Również mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z roweru, dojechać do stacji w Szreniawie i skorzystać z oferty tamtejszego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego lub pojechać do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowanie poprawi się standard i bezpieczeństwo takiego rodzaju podróżowania.

Droga będzie wyasfaltowana i oświetlona, z rozwiązaniami usprawniającymi odwodnienie.
– Jest to ważny element całego systemu ścieżek rowerowych, które konsekwentnie budujemy w Wielkopolsce – zwrócił uwagę Marek Woźniak. – Warto podkreślić, że przekroczyliśmy właśnie pół miliarda złotych, które zainwestowaliśmy w tego rodzaju rozwiązania – zeroemisyjne – które mają skłaniać do tego, by korzystać z transportu nieemitującego dwutlenku węgla, chroniącego nasz klimat. Ogólna wartość projektów realizowanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetów samorządowych przekroczyła właśnie 705 milionów złotych.

Jak powiedział starosta Jan Grabkowski, bez udziału środków unijnych powiat nie byłby w stanie zrealizować takiej inwestycji, a ma ona duże znaczenie dla powiatu.
– Wpisują się one w całą naszą działalność transportową: Poznańską Kolej Metropolitalną, transport autobusowy i projekt Wielkopolski Transport Regionalny – podkreślił starosta. – To jedna wielka całość komunikacyjna.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze