Pomoc domowa w Poznaniu – jak znaleźć?

Zatrudnienie pomocy domowej to doskonała okazja do zaoszczędzenia czasu. W dzisiejszym pędzie to nieoceniony sposób na dodatkowy relaks, czas spędzony z rodziną czy zadbania o siebie.

Sprzątanie zajmuje nam w sumie kilkanaście godzin w tygodniu, a przed świętami nawet więcej, dlatego warto rozważyć współpracę z osobą, która przejmie kilka naszych obowiązków.

Większość pań domu rezerwuje sobie część weekendu na sprzątanie. Ścieranie kurzu, odkurzanie, mycie podłóg, zmiana pościeli – to wszystko zajmuje czas, który można przeznaczyć na kino, spacer czy wypróbowanie nowego przepisu w kuchni. Na szczęście obowiązek sprzątania chętnie przejmie osoba, oferująca usługi pomocy domowej. Jak ją znaleźć i wybrać spośród wielu?

Gdzie znaleźć pomoc domową?

Presję sprzątania odczuwamy szczególnie w grudniu. Oprócz standardowych obowiązków dochodzą także te dodatkowe – mycie okien, zmiana firan, czy polerowanie szkła i sztućców na nadchodzące święta. Możemy uniknąć nerwów związanych z porządkami poprzez zlecenie ich pomocy domowej. Gdzie jej szukać? Rozwiązań mamy kilka: poczta pantoflowa, ogłoszenia w prasie i na tablicach ogłoszeniowych lub internet. Ten ostatni to źródło wielu stron i wyszukiwarek, które szybko oraz skutecznie pomogą znaleźć odpowiednią osobę. Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę „Sprzątanie w Poznaniu” i przejrzeć oferty. Na stronach internetowych osoby chętne do pomocy tworzą profile, w których umieszczają zdjęcie, dane kontaktowe, zakres działań oraz stawkę godzinową za wykonaną pracę. Od razu można zatem wybrać ten obszar obowiązków, na którym najbardziej nam zależy i skontaktować się w celu omówienia szczegółów współpracy.

Co możemy zlecić pomocy domowej?

Osoba zawodowo zajmująca się sprzątaniem przede wszystkim zadba o porządek w domu – zetrze kurze, odkurzy i umyje podłogi, pozmywa lub rozpakuje zmywarkę. Dodatkowo pomocy domowej możemy zlecić zrobienie prania, prasowanie, zmianę pościeli, mycie okien i zawieszenie świeżych firan. W razie potrzeby możemy poprosić o zrobienie zakupów, umycie lodówki i schowanych w szafkach naczyń, a także zlecić prace ogrodowe: koszenie lub grabienie liści. Niektóre pomoce domowe mają w ofercie również okazyjną opiekę nad dzieckiem, dlatego warto takie kwestie ustalać indywidualnie. Pamiętajmy, aby zakres obowiązków ustalać konkretnie na samym początku. To, co warto omówić to też godziny i dni pracy, kto jest odpowiedzialny za dostarczenie chemii gospodarczej, czy pomoc domowa przychodzi pod nieobecność domowników, czy może chcemy, aby ktoś był w tym czasie w domu, i oczywiście ustalamy wynagrodzenie.

Cennik usług

Choć sama cena nie jest najważniejsza podczas zatrudniania pomocy domowej to warto wiedzieć, na jaką kwotę musimy się przygotować. Ceny za wyręczenie w obowiązkach domowych zależą od dokładnego zakresu obowiązków, czasu i intensywności pracy. Dlatego tak ważne jest, aby od razu na początku określić, co dokładnie wchodzi w obszar działania. Stawka za godzinę pracy pomocy domowej to średnio 20 zł, ale ceny zaczynają się już od 10 zł i sięgają 30 zł. Podczas pierwszej wizyty warto zwrócić uwagę na dokładność, precyzję i odpowiedzialność osoby sprzątającej, bo od tego zależy dalsza udana współpraca.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: