Polski Teatr Tańca: Fabula Rasa, czyli spektakl do odkrycia

Fabula Rasa Polski Teatr Tańca fot. Sławek Wąchała
Fabula Rasa to najnowsza premiera Polskiego Teatru Tańca.  Twórcy nazwali go spektaklem, który oglądając należy odkryć. Bo każdy spektakl jest opisem czegoś, co jest. Opisem świata, który powstał lub nie powstał, ponieważ cały czas powstaje na oczach widza.

Od pierwszych chwil spektaklu doświadczamy niepokojącej, hipnotycznej podróży w głąb osobowości człowieka. Ta dwoistość: oglądanie spektaklu i doświadczanie poprzez niego świata, który przedstawia i który interpretuje daje uczucie dysonansu poznawczego. A jednak czuje się, że ta przewrotna koncepcja jest w jakiś sposób spójna i kompletna, prezentująca to, co zazwyczaj nieuchwytne i nie do wyrażenia. Ale najlepiej samemu przyjść, po prostu to zobaczyć – i doświadczyć.

Reżyser i choreograf Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą portretuje kondycję jednostki i społeczeństwa sięgając po bliższe i dalsze inspiracje. Jedną z nich jest twórczość Stanisława Moniuszki.

Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch
Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska
Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna,  Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański
Dramaturgia: Paul Bargetto
Konsultacja dramaturgiczna: Marta Jagniewska–Bargetto
Koordynator ds. artystycznych: Katarzyna Rzetelska
Asystent kostiumografa: Adriana Cygankiewicz
Producent: Robert Chodyła

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko – Promesa 2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: