Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Polska: Wszyscy pracownicy oświaty będą szczepieni przeciwko koronawirusowi

Taką informację opublikowała kilkanaście minut temu Kancelaria Premiera RP. Wynika z niej, że wszystkie osoby zatrudnione w oświacie znajdują się w pierwszej grupie uprawnionych do szczepień.

“Dzięki staraniom Ministerstwa Edukacji i Nauki kolejna grupa pracowników oświaty, w tym osób, które nie są nauczycielami w szkołach i placówkach, będzie mogła rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 w grupie 1. Gotowe są już odpowiednie przepisy w tym zakresie” – czytamy na stronie rządu. – “W poniedziałek, 22 lutego br. w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W rozporządzeniu do programu szczepień została dodana kolejna grupa pracowników oświaty”.

Zgodnie z nim już teraz prawo poza nauczycielami prawo do szczepień w grupie priorytetowej mają wszystkie osoby zatrudnione w jednostkach systemu oświaty, instruktorzy praktycznej nauki zawodu prowadzący zajęcia praktyczne, członkowie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisjach egzaminacyjnych. Włączone są również osoby zatrudnione w przedszkolu lub szkole funkcjonującej w systemie oświaty innego państwa, jeśli znajdują się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także nauczyciele skierowani do pracy za granicą.

 

1.5 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze