pomoc przy pandemii koronawirusa fot. DWOT

Polska: Od dziś złagodzenie obostrzeń. Ale nie w Wielkopolsce

Od 26 kwietnia rząd złagodził obostrzenia w 11 województwach. Utrzymał je w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, gdzie liczba zakażeń nadal jest zbyt wysoka.

W ubiegłym tygodniu rząd podjął decyzję, by utrzymać dotychczasowe obostrzenia w regionach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nadal przekracza 35. I to właśnie Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, województwa opolskie i łódzkie. Tu salony fryzjerskie i kosmetyczne, centra handlowe i hotele pozostają zamknięte, a dzieci nadal uczą się zdalnie.

W pozostałych regionach od dziś częściowo mogą być otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne w ścisłym reżimie sanitarnym, a dzieci z klas 1-3 wracają do szkół w trybie hybrydowym.
Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne – od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. nadal pozostaną zamknięte w całym kraju. Centra i galerie handlowe – również, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki, a także hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych i przyjmujących gości w podróżach służbowych.

W sklepach, na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw.,1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. W miejscach kultu religijnego na 1 osobę musi przypadać 20 m kw.

Można uprawiać sport w grupach do 25 osób, także na obiektach sportowych na świeżym powietrzu. Ale działalność pozostałych obiektów jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Nadal zamknięte są siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze