szpital laboratorium 2 fot. pixabay

Polska a koronawirus – jak wypadamy na tle innych krajów?

Właśnie minął pierwszy miesiąc pandemii w Polsce – pierwszy przypadek zakażenia wykryto 4 marca. Jak wyglądamy po miesiącu w porównaniu z innymi krajami?

Portal natemat.pl postanowił sprawdzić, jak sytuacja wyglądała po miesiącu w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Rumunii. W Polsce po pierwszym miesiącu mamy 3383 zakażonych i 71 ofiar śmiertelnych.

Dla porównania w Niemczech po miesiącu było zaledwie 26 pacjentów zakażonych i nikt nie umarł. Przypomnijmy, że tam “pacjent zero” pojawił się 27 stycznia. Niestety, po 26 lutego sytuacja zaczęła się szybko pogarszać. Jak dotąd w Niemczech miało miejsce 1446 zgonów.

We Włoszech pierwsze zakażenie stwierdzono 31 stycznia i do 1 marca było już 1701 przypadków zakażenia, a zmarło 41 osób. Później z każdym kolejnym dniem sytuacja zaczęła się pogarszać. Hiszpania pierwszy przypadek zakażenia odnotowała również 31 stycznia, ale do 1 marca stwierdzono zaledwie 84 zakażenia i żadnej śmierci. Później sytuacja gwałtownie się pogorszyła – obecnie w Hiszpanii zmarło co najmniej 12418 pacjentów z powodu COVID-19.

W Rumunii pierwsze 30 dni walki z chorobą minęło 27 marca. W tym dniu Rumunii mieli wykryte 1292 zakażenia i 26 ofiar śmiertelnych. Także i tam po miesiącu choroba zaczęła przyspieszać – dziś mamy już 148 zmarłych pacjentów.

natemat.pl, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Waldas Marcin Wyro
Waldas Marcin Wyro

Miesiąc epidemi i jest dużo zachorowań kwarantanna też jest koniecznością.