Północna Wielkopolska: Unijne dofinansowanie na kształcenie zawodowe

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisze 9 umów wartych ponad 7,1 mln zł na dofinansowanie realizacji projektów w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży.

Umowy zostaną zawarte w ramach realizacji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 z Poddziałania 8.3.1. „Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy” z Powiatem Pilskim, Powiatem Złotowskim, Powiatem Obornickim oraz Gminą Wieleń.

Wspierane jednostki samorządu terytorialnego przygotowały projekty ukierunkowane na lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy z uwzględnieniem uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

W ramach kwoty dofinansowania 44 pracowni znajdujących się w placówkach kształcenia zawodowego stworzy warunki odzwierciedlające naturalne środowisko pracy, 103 nauczycieli dostosuje swoje umiejętności lub kompetencje do zmian zachodzących w obrębie uczonych zawodów, a 1316 uczniów zdobędzie umiejętności i doświadczenie w zawodach poszukiwanych na regionalnym rynku pracy.

Autor: UM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze