piątek, 26 kwietnia, 2024

Prawie 11 tysięcy osób wzięło udział w 2022 roku, a Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie ukończyły 144 osoby. Właśnie została podsumowana jedenasta edycja imprezy, a najlepsi dostali puchary i nagrody.

XI edycja Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie rozpoczęła się 20 marca i trwała do 6 listopada tego roku. Zaliczono do niej w tym roku 13 biegów półmaratońskich, organizowanych na terenie całej Wielkopolski: pierwszy był VIII Ostrowski ICE MAT Półmaraton, kolejnym – 14. PKO Półmaraton, a tegoroczną edycję zakończył XVI Międzynarodowy Kościański Półmaraton.

Podsumowanie GPW odbyło się w sobotę 26 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podczas uroczystej gali. Okazało się, że Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w 2022 r. ukończyły 144 osoby, w tym 28 kobiet oraz 116 mężczyzn (warunkiem sklasyfikowania było ukończenie minimum 7 biegów, a do klasyfikacji liczono 7 najlepszych czasów ze wszystkich 13 biegów). Z kolei we wszystkich biegach zaliczanych do GPW uczestniczyło 10 929 osób (w 2019 r. uczestniczyło 16 255 osób).

– Potrzeba ogromnej pasji i konsekwencji, aby uczestniczyć z zaangażowaniem w tak wielu imprezach biegowych – mówił podczas gali marszałek Marek Woźniak. – Tych trzynaście wydarzeń to istotna w krajobrazie wielkopolskiego sportu sprawa.

Marszałek zapowiedział organizację kolejnych imprez biegowych w naszym regionie w okolicach przełomu roku.
– Będą to biegi związane z Powstaniem Wielkopolskim – zdradził. – Zostaną zorganizowane w czterech miejscach naszego regionu, aby każdy miał do nich łatwiejszy dostęp. Chcemy w ten sposób połączyć pamięć o naszych bohaterskich przodkach z uprawianiem sportu.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom cyklu GPW w Półmaratonie w kategorii open zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe – nagrodzone zostały także najlepsze “trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym roku po raz pierwszy też wręczono złote korony półmaratonu zawodnikom, którzy pokonali aż 90 półmaratonów.

Organizatorem Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie jest Szkolny Związek Sportowy “”. GPW odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Strona głównaSportPółmaratończycy podsumowali jedenastą edycję Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie