Promocja książki “Polki, Patriotki, Rebeliantki”

Izabela Kowalczyk, Roman Kubicki, Zofia Nierodzińska i Marta Smolińska Będą dyskutować w Galerii Miejskiej Arsenał o sztuce feministycznej i sytuacji kobiet w Polsce.

Książka jest zbiorem tekstów naukowych poświęconych najnowszej sztuce feministycznej w Polsce, nakreślających nowe narracje postfeministyczne w obliczu pytań o wyczerpanie dotychczasowych narracji i stylistyk. Książka odnosi się do aktualnych problemów związanych z sytuacją kobiet w Polsce, takich jak czarne protesty i pojawiające się na nich akcje artystyczne.

Kluczowym zagadnieniem jest współczesny artywizm, czyli zjawisko łączące sztukę oraz aktywizm społeczny i polityczny. Książka stanowi podsumowanie wystawy o tym samym tytule oraz sesji naukowej, które odbyły się w Galerii Miejskiej Arsenał w 2017 roku.

Redakcja: Izabela Kowalczyk; autorki tekstów: Agata Araszkiewicz, Patrycja Cembrzyńska, Izabela Kowalczyk, Karolina Rosiejka, Karolina Sikorska, Marta Smolińska, Magdalena Ujma, Karolina Wilczyńska; dokumentacja fotograficzna: Diana Lelonek.

Spotkanie rozpocznie się 12 marca o 18.00, a poprowadzi Justyna Ryczek.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze